Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση της Κέρκυρας με τον Ατρόμητο(2-2)

0

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση στην Κέρκυρα μεταξύ της τοπικής ομάδας και του Ατρομήτου για την 6η αγωνιστική της Super League, καθώς οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με σκορ 2-2.
Ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Καραγκούνη στο 26ο λεπτό, αλλά οι «Φαίακες» αντέδρασαν και ισοφάρισαν με τον Γραμμόζη στο 38΄, ενώ κατάφεραν να προηγηθούν με γκολ του Αγρίτη στο 50ο λεπτό -έπειτα από τραγικό λάθος της άμυνας των φιλοξενούμενων.
Και εκεί που η έκβαση του παιχνιδιού έδειχνε πως ο Μπόζινταρ Μπάντοβιτς θα πανηγυρίσει το πρώτο του «τρίποντο» στο φετινό πρωτάθλημα, ο Ανδρέας Τάτος με εκπληκτικό σουτ στο 80ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Μπόζινταρ Μπάντοβιτς): Γκαλίνοβιτς, Μαϊστόροβιτς, Βέντσελ, Γκουστάβο, Γραμμόζης (70΄ Λόβιν), Καλαντζής, Αγρίτης (84΄Μαζνόφ), Χαμπλ, Κοντοδήμος, Οσμάν, Ιωάννου (88΄Γιάντσης)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Δώνης): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Τομάς, Φυτανίδης, Τάτος, Γιαννούλης (67΄Αναστασάκος), Μήτρογλου, Ζουέλα, Πίτου (58΄ Μπρίτο),Επστάιν, Καραγκούνης (76΄Δημούτσος)