Επεισόδια στον αγώνα Ηρακλής - Άρης

0

Σχεδόν τρεις ώρες διήρκεσε η αναμέτρηση Ηρακλής - Άρης με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν τελικά εύκολα με σκορ 70-86.

Στην πρώτη περίοδο το παιχνιδι διακόπηκε από βίαια επεισόδια των οπαδών και επέμβαση των ΜΑΤ. Το γήπεδο εκκενώθηκε και μπάσκετ ξεκίνησε ξανά, μετά από σχεδόν 70 λεπτά. Τελικά, ο Ηρακλής έχασε με τα χέρια κάτω και, πλέον, ο υποβιβασμός αποφεύγεται μόνο με θαύμα.

Στο άλλο ματς, ο Κολοσσός Ρόδου πανηγύρισε την 7η εντός έδρας νίκη του στο πρωτάθλημα της Α1 Ανδρών και έκανε ακόμη ένα βήμα στην προσπάθειά του να εξασφαλίσει μία θέση στα φετινά play-off.

Το σύνολο του Γιάννη Σφαιρόπουλου επικράτησε 74-66 του Ικαρου Καλλιθέας, σε αγώνα για την 22η ημέρα, και υποχρέωσε τους "νεοφώτιστους" στην 14η ήττα τους.